به وبسایت پرتال جامع افق خوش آمدید

تبلیغات

مطالب این تارنما با استفاده از اسکریپت هوشمند خبرخوان افق گردآوری شده است . درصورت مشاهده محتوای نامربوط لینک مطلب را گزارش دهید .

تبلیغات


مراسم روز دانشجو و گرامیداشت یاد شهدای دانشجوی 16 آذر سال 1332 در سالن آمفی تئاتر


مراسم روز دانشجو در دانشگاه پيام نور مركز فريمان برگزار خواهد شد

مراسم روز دانشجو در آستانه 16 آذر و گرامیداشت یاد شهدای دانشجوی 16 آذر سال 1332 در سالن آمفی تئاتر پيام نور فريمان طی مراسمی برگزار  خواهدشد.

 مدير فرهنگي پيام نور فريمان گفت: سعي داريم  با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجوی سال 1332 و تبریک روز دانشجو به همه دانشجویان برنامه فرهنگي مطلوبي ارايه كنيم وي گفت: این سه دانشجو با نثار خون خود و دفاع از اعتقادشان، استکبار ستیزی و پاسداشت از ارزشها را جاودانه کردند.

 سه قطره خون که به گناه ندای حق طلبی و مبارزه با استکبار در 16 آذر سال 32 در یکی از کلاسهای درس دانشکده فنی ریخته شد و گلوله گارد رژیم پهلوی که بر روی دانشجوی بی‌سلاح شلیک شد درست چند ماه بعد کوس رسوایی رژیم حاکم و کودتای فرمایشی 28 مرداد را در همه دنیا به صدا درآورد.

وی با اشاره به اینکه شهادت این 3 نفر مقدمه ای برای بیدارگری و حق طلبی ملت ایران در انقلاب بزرگ آن شد افزود:این سه یار دبستانی و سه دانشجو نامشان را در تاریخ نشاندند تا هر 16 آذر را با افتخار به نامشان، فهمشان و پای فشاری آنها بر اعتقادشان پاس داریم و از این ثبات عقیده و مقاومت در ایمانشان درس آزادگی، حق طلبی و مبارزه با ظلم و کفر و استکبار را بیاموزیم.

به گفته وی اکنون همه دانشجویان باید با الهام از شهید آذر شریعت رضوی، شهید احمد قندچی و شهید مصطفی بزرگ نیا راه دینداری، آزادگی و استکبار ستیزی را بپیمایند و با ایمان راسخ، فراگیری دانش و کسب موفقیتهای علمی جهانی خاری بر چشم دشمنان باشند.

وي تصریح کرد: هیچ کس نمی تواند ادعا کند در هر گوشه و برهه از تاریخ انقلاب اسلامی و مبارزات ملت ایران نقش دانشجویان کمرنگ بوده است بلکه جایگاه ویژه دانشجوی مبارز و مومن ما همیشه در میان ملت عزیزمان مشهود است.

به گفته وی روز 16 آذر هم یکی از روزهای تاثیر گذار حیات ملت ایرا ن است که باعث رشد نهضت عظیم ملی و اسلامی انقلاب و پویایی بیشتر دانش شد.

وی افزود: غاصبان و متجاوزان در تاریخ گذشته ایران همیشه بزرگان، دانشمندان و مبارزان ما را به منظور جلوگیری از طی عرصه های کمال و ترقی به شهادت رسانده اند تا کشور ما در پیشرفت و آبادانی و شکوفایی ناکام بماند اما غافل از اینکه هر یک از این اتفاقات جرقه ای برای وقوع رویداد سیاسی اجتماعی بزرگ و پیروزمندانه ای غیر قابل پیش بینی شد.

عضو شوراي فرهنگي دانشگاه پيام نور فريمان خاطرنشان کرد: مقایسه اجمالی آمار دانشجویان قبل و بعد از انقلاب این رشد کمی و کیفی را به وفور نشان میدهد بطوریکه قبل از انقلاب تعداد دانشجوهای دانشگاههای سراسر ایران به 100 هزار نفر نمی رسید اما امروز بالغ بر 3 میلیون نفر بعنوان دانشجو در دانشگاههای ما به درس و تحصیل اشتغال دارند.

صادقي یادآور شد: نیاز ما به ابزار و فناوریهای خارجی در قبل از انقلاب و دهه اول آن به حدی بود که ناگزیر به حضور کارشناسان و متخصصان خارجیها بودیم فناوریهایی که چند دهه قبل برای آوردن آن باید هزینه های سنگین ارزی را متحمل می شدیم تا نیروی آن به خارج از کشور رفته و آموزش ببیند اما این فناوری امروز داخل کشور موجود است.

 در پایان پیشرفت کمی و کیفی رشته های تحصیلی دانشگاه  رادر نشست صميمي با دانشجويان یادآورخواهيم شد .قابل ذكر است ... تريبون آزاد و ميزگرد با حضور رياست محترم دانشگاه مركز فريمان  جناب آقاي دكتر كديور و مدير آموزشي و اداري و مالي و .... از برنامه هاي جالب اين مراسم خواهد بود.

اهدای جوایز و لوح تقدیر به دانشجویان برتر اول تا سوم در رشته های تحصیلی ،تحصیلا ت تکمیلی، برترینهای قرآنی و ورزشی ، اجرای موسیقی سنتی و سرود جمعي  ، طنز و سرگرمی، مسابقه دابسمش  و اهدای جوایز، پخش نماهنگ تصویری معرفی دانشجویان ممتاز و برترینهای علمی، ورزشی، قرآنی، فرهنگی و هنری از جمله برنامه های این مراسم محسوب مي گردد.

 مجمع كانون ها خصوصا كانون سرود و .... و هلال احمر و  اتحاديه انجمن هاي علمي بيشترين تلاش را در تدارك برنامه ها داشته اند. قابل ذكر است در ساير روزهاي هفته توسط بسيج دانشجويي بخش خواهران فيلم در قالب جشنواره مقاومت اكران خواهد شد.

برنامه ها در 17 آذر ماه بعد از نماز ظهر وعصر (ساعت يازده ونيم) در محل سالن اجتماعات دانشگاه برگزار خواهد شد.منبع این نوشته
اشتراک گذاری مطلب
تمامی حقوق این وب سایت برای گروه آواساز محفوظ است